Батьківський лекторій

Дев’ять заповідей батьківства

Не чекайте, що Ваша дитина буде такою, як Ви, або такою, як Ви хочете. Допоможіть їй стати самою собою.

• Не вимагайте від дитини плати за все, що Ви для неї робите: Ви подарували їй життя, як вона може віддячити Вам? Вона подарує життя своїм дітям.
• Не зганяйте на дитині свої образи, адже на старості це все повернеться сторицею (адже що посієш, те й збереш).

• Не ставтеся до проблем дитини зарозуміло: її життя для неї не є більш легким, ніж для Вас — Ваше (а може, навіть складнішим, тому що дитині бракує досвіду).

• Не принижуйте дитину!

• Не засмучуйтесь, якщо не можете щось зробити для своєї дитини; засмучуйтесь, якщо можете — але не робите.

• Пам’ятайте: для дитини зроблено замало, якщо не зроблено все.

• Умійте любити чужих дітей. Ніколи не робіть чужій дитині того, чого не хочете, щоб інші зробили Вашій.

• Любіть свою дитину будь-якою, хоча б тому, що дитина — це свято, яке поки ще разом із Вами.

Рекомендації батькам щодо організації навчальної діяльності дитини вдома

• Сприяйте дитячій автономності (самостійності). Чим більшої самостійності Ви вимагаєте від дитини в усіх сферах життя, тим простіше Вашій дитині вчитися в школі. Заохочуйте самостійність своєї дитини.

• Якщо Ваша дитина потребує допомоги, підштовхуйте її до того, щоб вона самотужки знаходила шляхи розв’язання проблем. Не давайте готових відповідей — Ваша допомога повинна обмежуватися підказками (наприклад: підказати, яким словником або довідником можна скористатися; де знайти необхідну інформацію та ін.).

• Відзначайте досягнення дитини. Віддавайте перевагу похвалі, а не докорам: нею Ви досягнете бажаного у більш легкий спосіб, аніж нотаціями, нескінченними нагадуваннями або покараннями.

• Схвалюючи вчинки або поведінку дитини, не доповнюйте схвалення критикоЮ.

• Не висувайте до дитини занадто високих вимог: не робіть їх суворішими, ніж вимоги вИХОВАтелів (наприклад, вимагаючи виконання додаткових завдань).

• Не вимагайте від своєї дитини більше, ніж самі від себе. Дитина, яка бачить своїх батьків за читанням, почне читати швидше, ніж дитина, батьки якої замість читання дивляться телевізор.

• Повноцінний сон — це ознака здорової нервової системи. Для того щоб продуктивно працювати  дитячому організму необхідно спати 12 годин на добу з урахуванням обіднього сну (1-1,5 години).

• Пам’ятайте: після 20 хвилин занять дитині необхідна перерва у 10-15 хвилин.